O mně

Narodil jsem se v roce 1951 a po vystudování Přírodovědecké fakulty UK  v Praze, obor organická chemie jsem začal 1976 pracovat jako vědecký pracovník na Akademii věd.  V současné době pracuji jako vedoucí vědecký pracovník AVČR se zaměřením na biotechnologii, chemii a ochranu životního prostředí. Působil jsem a působím v řadě mezinárodních odborných organizací.

Politice se věnuji od roku 2002, kdy jsem se stal členem MS ODS v Horoměřicích, od roku 2004 jsem byl členem Výboru pro životní prostředí a zemědělství Středočeského kraje, v letech 2012-2016 jeho místopředsedou. Od roku 2008 do 2016 jsem byl krajským zastupitelem.

Byl jsem členem Komise pro konkurenceschopnost, v současné době  jsem členem Komise životního prostředí ODS. V letech 2011 – 2013 jsem byl poradcem ministra zemědělství pro oblast vědy a výzkumu.

Svůj zájem o politiku a její mechanismy jsem završil studiem politologie na vysoké škole CEVRO Institut, kde jsem získal titul Mgr.

Zkušenosti s EU a mechanismy jejího rozhodování mám již od roku 1994, od kdy působím v řadě hodnotících, poradních a expertních skupin EU.

Od roku 2011 jsem členem sdružení  na ochranu práv majitelů zbraní LEX.  Právo vlastnit zbraň pokládám za jedno ze základních práv občana ve svobodné společnosti  a pokládám za svoji povinnost toto právo hájit.

 

Kontakt

t_vanek@volny.cz