EU, Politika, Úvahy a komentáře

Poučení z krizového vývoje….

Když jsem v květnu tohoto roku napsal úvahu s názvem „Nadměrné metry“ (http://www.vanektomas.cz/2015/05/13/nadmerne-metry/) o tom, že přerozdělování migrantů je vlastně jen stará komunistická praktika, říkali mi někteří, že přeháním.

A neuplynulo ani půl roku a máme to zde v realitě. A to nejen na úrovni států. Podle dnešních zpráv (http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381631-uvolnete-byt-potrebujeme-ho-pro-uprchliky-naridila-radnice-obyvatelce-nieheimu.html) tuto starou komunistickou metodu oprášili v Německu a pokoušejí se vystěhovat svoje vlastní občany z bytů, které pak poskytnou uprchlíkům.

Lze si vůbec představit nesmyslnější a absurdnější situaci, než že obec či stát vyžene vlastní občany z bytů a pošle je stanovat na poli jen proto, aby poskytl ubytování ilegálním migrantům? Plní takový stát své poslání? K čemu svým občanům vlastně je? A má vůbec právo na existenci?

Řešení tohoto problému ponechám (s radostí) Němcům… jen se obávám aby u nás něco podobného nechtěl začít prosazovat jeden ze zcela zbytečných ministrů Sobotkovi vlády.

Poučení plynoucí ze současného vývoje je totiž stručné.

  • Nikdy nevěř, že se TO „přece nemůže stát“ pokud je to technicky realizovatelné
  • Nikdy nevěř, že něco není technicky realizovatelné

Vítejte v „nové skvělé“ EUropě… či spíše v Absurdistánu.